info [at]keramatapp.ir +98 31 574 20687 +98 920 272 4850
مجله و وبلاگ » مقالات عمومی
صندوق قرض الحسنه چه تفاوتی با نرم افزار دارد؟

صندوق قرض الحسنه چه تفاوتی با نرم افزار دارد؟

صندوق قرض الحسنه و نرم افزار قرض الحسنه چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

 همانطور که قبلا اشاره کردیم صندوق قرض الحسنه از مجموعه افرادی تشکیل می‌شود که با هم به طریقی آشنا هستند و تصمیم می‌گیرند صندوقی را راه‌اندازی کنند و به نوبت به افراد وام داده ‌شود تا گره از مشکلات یکدیگر باز کنند. اکثر کارهای مربوط به صندوق‌های خانوادگی  به روش‌های سنتی انجام می‌شود. مدیر صندوق وقت زیادی می گذارد تا به امور مالی اعضا صندوق رسیدگی کند. اما این کار معایبی نیز دارد! اول اینکه وقت زیادی از مدیر صندوق برای رسیدگی به حساب و کتاب‌ها گرفته می‌شود. دوم اینکه مقدار زیادی کاغذ و دفتر برای این کار نیازاست و اگر مشکلی در حساب کتاب ها پیش بیاید بررسی سوابق مالی صندوق کار بسیار دشواری است. نرم افزار صندوق قرض الحسنه، حسابداری مالی را برای شما آسان می کند . در واقع نرم افزار به شما کمک می کند تا در وقت خود صرفه جویی کنید. دیگر لازم نیست وقت زیادی را صرف تقسیم اقساط ، بررسی اقساط تسویه  شده و نشده،  اطلاع رسانی ویا جلسه های کاری را به صورت حضوری انجام دهید! تمامی کارها با نرم افزار و در کمترین زمان به انجام می رسد.

اگر می خواهید با ویژگی های نرم افزار صندوق قرض الحسنه کرامت آشنا شوید، اینجا را کلیک کنید.

ادامه مطلب
چرا نرم افزارصندوق قرض الحسنه کرامت رایگان نیست؟

چرا نرم افزارصندوق قرض الحسنه کرامت رایگان نیست؟

چرا نرم افزار صندوق قرض الحسنه کرامت رایگان نیست؟

 بسیاری از عزیزان این سوال را مطرح می کند که چرا نرم افزار قرض الحسنه رایگان نیست؟ چرا باید بابت نرم‌افزار پول بپردازیم؟ آیا خرید نرم افزار ارزش اقتصادی برای صندوق ما را دارد؟چرا درحالی که برخی نرم‌افزارها رایگان خدمات می‌دهند، باید نرم افزار دیگری را خریداری نمایم؟

 در این مقاله همراه ما باشید تا جواب تمامی سوال‌های خود را بیابید.

 باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم که تمامی خدماتی که به شما همراهان گرامی عرضه می شود چه در بستر اینترنت و چه در بستر فضای فیزیکی شامل هزینه برای ارائه دهنده می‌باشد. گاهی اوقات خدماتی که دریافت می کنید چه از سوی ارگان های خصوصی و چه از سوی ارگان های دولتی فیزیکی می باشد و شما می دانید که در مقابل دریافت  چه چیزی پول پرداخت می کنید، مانند قبض های خدماتی (آب، برق، گاز و..) که ماهانه پرداخت می کنیم.گاهی خدماتی که دریافت می کنید حضور یا فیزیک مادی ندارند، اما این دلیل نمی شود که برای دریافت آن ها پول پرداخت نکنیم! درست مثل خرید یک اپلیکیشن یا نرم افزار که به ما خدمات ارائه می دهد. مواردی چون سرور اینترنت، برنامه نویسی و آپدیت های مورد نیاز اعضا،  پشتیبانی،  بازاریابی و ... همگی شامل هزینه می باشد، که ارائه دهنده باید مکرر آن ها را بپردازد.

بنابر آنچه تاکنون گفته شد اگر نرم افزاری هم تولید شود که تمامی امکانات آن  رایگان باشد به دلیل هزینه‌های بالا، امکان پشتیبانی و بروزرسانی آن وجود ندارد و کمترین خدمات به شما تعلق خواهد گرفت وحتی امکان محافظت از اطلاعات شخصی شما در اولویت ارائه دهنده نرم افزار رایگان نخواهد بود، زیرا این کار نیز هزینه بر است. همچنین اگر که مایل به پرداخت پشتیبانی سالیانه نرم افزار صندوق قرض الحسنه کرامت نیستید،  می توانید با تماس با پشتیبانی نرم افزار، درخواست نسخه قدیمی نرم‌افزار را بکنید و فقط هزینه اولیه نرم‌افزار را پرداخت کنید. به یاد داشته باشید! که با خرید نسخه قدیمی هزینه پشتیبانی سالیانه  نمی پردازید و در مقابل هیچ آپدیت و به روز رسانی روی این نرم‌افزار قرار نمی گیرد.

تیم کرامت با رعایت ملاحظات اقتصادی همیشه کمترین هزینه را بین رقبا از مشتریان دریافت می‌کند و سعی آن نیز بر این است که بهترین خدمات را هم ارائه ‌دهد. امید است که با همکاری شما عزیزان بتوانیم روز به روز خدمات بیشتری را ارائه  کنیم و در خدمت شما همراهان گرامی باشیم.

ادامه مطلب
ازدواج آسان

ازدواج آسان

ازدواج آسان

 ازدواج آسان چرا؟

 با توجه به جوان شدن جمعیت کشور  باید انتظار ثبت ازدواج ، با آمار بالا را داشته باشیم. اما اتفاقی که در واقعیت می‌افتد درست برعکس انتظار می باشد. در موقعیت اقتصادی کنونی کشور ما، ازدواج برای جوانان سخت‌تر شده است. هزینه‌های سنگین، نداشتن شغل ثابت و امنیت شغلی، دریافت حداقل دستمزد و... باعث شده تا جوانان در مقوله ازدواج دچار یاس شوند.  خوشبختانه در سال‌های اخیر طرحی اجرا شد که با استقبال بسیاری از جوانان و خانواده‌های آن ها روبرو شد این طرح ازدواج آسان نام دارد .

ازدواج آسان همانطور که از نامش بر می آید، ازدواج بین دو جوان است که تصمیم دارند  زندگی خود را ساده و بی آلایش آغاز کنند. این طرح  با حمایت سازمان ها و مراکز دولتی به تصویب رسید و هدف آن حمایت از ازدواج های ساده بود. آنچه در این طرح اجرا می‌شود جشن های نامناسب و بی‌کیفیت نیست بلکه برگذاری مراسمی مختصر و مفید است. از اسراف در پخت و سرو غذا جلوگیری می‌شود، لباس عروس ، ماشین عروس، با کیفیت اما با هزینه های پایین تهیه و تدارک دیده می شوند. همچنین در تهیه جهیزیه عروس کمک های مادی و غیرمادی انجام می‌شود. در سال‌های اخیر تصور می‌شد که این خود جوانان هستند که با سخت گیری مانع تشکیل خانواده و ازدواجشان می شوند ، اما در دوران کرونا خلاف این تصور ذهنی  به اثبات رسید. در دوران کرونا به علت محدودیت های بهداشتی،  سالن های مراسم عروسی تعطیل بودند، بنابراین امکان برگزاری جشن وجود نداشت و این محدودیت تبدیل به فرصت شد تا جوانان بدون انجام مراسم و هزینه‌های هنگفت بابت این مراسمات ،ازدواج و تشکیل خانواده دهند. آمارها نشان می‌دهد که در دوران کرونا آمار ثبت ازدواج در کشور پیشرفت داشته است و این نشان از بلوغ فکری جوانان این دهه دارد.

 برای ازدواج ساده جوانان چه کار می‌توانم بکنم؟

شما عزیزان خیر با قصد و نیت پاکی که دارید  می توانید در این  موقعیت اقتصادی گره از مشکلات جوانان خانواده، همسایه، محله و... باز کنید.  شما می توانید اقدام به بازگشایی صندوق قرض الحسنه کرده و هر ماه مبلغی را به این جوانان وام بدون کارمزد داده  و آنها را روانه خانه بخت کرده و برای خود باقیات صالحات بر جای بگذارید.

پروردگار متعال می فرماید:  مردان بی زن و زنان بی شوهر، بردگان و کنیزان صالح را تزویج کنید. چنانچه آن ها فقیر باشند خداوند از فضل خود غنی و بی‌نیازشان می‌سازد.

 

ادامه مطلب
ویژگی های نرم افزار صندوق قرض الحسنه کرامت

ویژگی های نرم افزار صندوق قرض الحسنه کرامت

 

با همراهی شما عزیزان، استارتاپ کرامت به جمع شرکت‌های صنایع خلاق  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کشور پیوست و موفق شدیم به عنوان استارت اپ خلاق در خدمت شما عزیزان باشیم امید است با همراهی پرشور شما همراهان گرامی بهترین ها را در آینده پیش رو رقم بزنیم.

بنابراین تصمیم گرفتیم در این مقاله به برخی ویژگی های نرم افزار صندوق قرض الحسنه کرامت بپردازیم.

 • پایین‌بودن‌ قیمت‌نرم‌ افزار‌ نسبت‌ به‌رقبای‌دیگر، به منظور تسهیل خرید اقشار مختلف
 • افزایش‌امنیت‌ و  ورود‌ و‌ثبت‌نام‌ کاربران وفعال سازی‌سیستم‌زمانی‌پیامک
 • بهبود فراموشی رمز عبور
 • نمایش خطای وام ها در صورت بیشتر بودن از موجودی صندوق
 • افزایش زمان نشست کاربران و تعامل با سرور
 • اضافه شدن خروجی اکسل به قسمت اعضای صندوق
 • اضافه شدن امکان جستجوی وام تسویه شده و تسویه نشده
 • اضافه شدن بخش حساب های بانکی
 • امکان ایجاد چند حساب بانکی برای صندوق های بزرگ
 • دسترسی به حساب های بانکی و تعریف آن ها از قسمت صندوق
 • حل معضل خروجی اکسل در هزینه و درآمد
 • امکان حذف اعضای تکراری
 • امکان گرفتن خروجی اکسل در قسمت گزارش کلی صندوق
 • اضافه شدن خروجی اکسل برای اقساط ( همان دفترچه اقساط سابق )
 • اضافه شدن خروجی اکسل برای مشخصات جامع فرد
 • بهبود جستجو با نام و نام خانوادگی فرد در قسمت اعضای صندوق
 • بهبود نمایش خطاهای سیستمی
 • امکان تغییر صندوق و پایداری آن از تمامی صفحات برای مدیرانی که چند صندوق دارند
 • امکان ارسال پیامک برای ثبت پرداخت و قسط، به صورت تکی
 • امکان ارسال پیامک هنگام ثبت برداشت آورده و سرمایه
 • اتومات شدن پشتیبانی سالیانه سامان جهت ارائه خدمات بهتر
 • در بخش واریز گروهی با مبالغ غیر یکسان: امکان اضافه شدن نمایش آخرین آورده و نیز امکان درج آنها برای ماه جاری جهت افزایش سرعت عمل مدیران محترم و کاهش بار کاری ایشان
 • تقسیم بندی پیامک های ارسالی و نیز مدیریت هزینه آن ها برای اپراتورهای مختلف جهت افزایش عدالت نسبی
 • مدیریت آسان و بدون باگ ( مشکل ) چند صندوق برای مدیرانی که بیش از یک صندوق را مدیریت می‌کنند
 • افزایش امنیت بخشی از قسمت ها
 • امکان گرفتن پشتیبانی جامع سامانه برای مدیران صندوق ها از بخش صفحه اصلی
 • امکان ثبت دریافت هدیه خیرین به صندوق جهت دادن وام
 • مشخص شدن عبارت تسویه  شده با رنگ سبز در قسمت وام و اقساط
 • مشخص شدن عبارت تسویه نشده با رنگ قرمز در  قسمت وام ، اقساط  ، کارمزد و...
 • جلوگیری از ثبت عدد صفر برای واریز و برداشت آورده و...
 • رفع برخی از ایرادات و...
 • ضمن اینکه تیم کرامت جهت رفاه مشتریان خود ، اقدام به بارگذاری آپدیت (به روز رسانی) هرهفته 2 آپدیت مورد نیاز همه مدیران و کاربران صندوق می کند.
ادامه مطلب
چرا نرم افزار تحت وب؟

چرا نرم افزار تحت وب؟

چرا صندوق قرض الحسنه؟

 در مقالات قبلی به طور مفصل توضیح دادیم که صندوق‌های قرض‌الحسنه چگونه تشکیل می شود و چه روند کاری را دنبال می‌کنند. همچنین به این پرداختیم که گرفتن وام از این صندوق‌ها چه برتری نسبت به بانک‌ها دارد. به طور خلاصه می توانیم بگوییم شرایط خاصی مانند داشتن ضامن معتبر، گرو گذاشتن وثیقه و... که از شرایط بانک‌ها برای دادن وام می باشد ، از ملاک‌های صندوق‌های قرض‌الحسنه نمی‌باشد. یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌های این صندوق‌ها بهره بسیار پایین و ناچیز حدود 1 الی 4 درصد می‌باشد که از آن نیز برای خرج و مخارج خود صندوق استفاده می شود .

چرا نرم افزار صندوق قرض الحسنه کرامت تحت وب است؟

تیم کرامت اولین  نرم افزار خود را در سال ۱۳۹۰ بارگذاری کرد. این مجموعه  قصد داشت تا کار صندوق های قرض الحسنه خانگی را آسان‌تر کند.  در ابتدا نیز برنامه یا اپلیکیشن کرامت را تولید کرد ( نسخه قدیمی نرم افزار کرامت). اما این نرم افزار باید روی سیستم های کامپیوتری یا لب تاب نصب می شد، بنابراین افرادی که کامپیوتر نداشتند با مشکل مواجه شدند و از طرف دیگر برای شرکت در جلسه های صندوق که باید از برنامه استفاده می کردند ، مجبور می شدند که کامپیوتر را با خود حمل کنند! که کاری دشوار بود. و از آنجایی که اولین هدف تیم کرامت ، راحتی و آسایش مشتریان بود ، این تیم نسخه تحت وب خود را ارائه نمود.

که در چند سال اخیر این یکی از مهمترین ویژگی های این سامانه به شمار می رود. تحت وب بودن به این معنی است که شما می توانید با هر وسیله ای که در اختیار دارید، ( گوشی موبایل،  لپ تاپ، کامپیوتر بدون توجه به نسخه ویندوز آن ) از سایت گوگل وارد سامانه کاربری خود شده و به راحتی از نرم افزار استفاده کنید.

از مزیت دیگر سامانه کرامت  می‌توان به ارائه به روز رسانی (update) منظم، تقریبا هر هفته 2 به روز رسانی اشاره کرد. همچنین شما همراهان گرامی می توانید در صورت نیاز به خدمات بیشتر، با پشتیبانی تماس برقرار کنید و خدمات مورد نیاز خود را بیان کنید ،  تا در اولین فرصت به درخواست شما رسیدگی شود و در به روز رسانی های بعدی نرم افزار لحاظ شود. دقت داشته باشید که در نرم افزار صندوق قرض الحسنه کرامت تمامی اعضا می توانند اطلاعات صندوق خود را جهت شفاف‌سازی مالی مشاهده کنند.

در مقاله بعدی قصد داریم ، تمامی ویژگی های نرم افزار صندوق قرض الحسنه کرامت را برای شما ، بیان کنیم ، پس در مقاله بعدی نیز ما را همراهی کنید.

ادامه مطلب
صندوق قرض الحسنه

صندوق قرض الحسنه

صندوق قرض الحسنه

صندوق های قرض الحسنه با  هدف تسهیل در وام گرفتن افراد بدون شرایط خاص و برای چاره گشایی مشکلات مردم، در ابتدا توسط مسجدها به وجود آمدند. معتمد مسجد تقریباً تمامی اهالی محله را می‌شناخت و از آنها می‌خواست که هرکس به قدر توان خود پولی  بیاورد تا صندوق وام قرض الحسنه مسجد را، تاسیس کند و هر فردی که نیازمند تر بود را در الویت قرار می داد و وام به او تعلق می‌گرفت. اما با گذشت زمان و مشکلات اقتصادی زندگی مردم،  تعداد وام گیرندگان ضروری افزایش یافت  و از طرف دیگر با افزایش جمعیت و مشغله های زندگی امروزه ، همه نمی توانند از صندوق مسجد وام بگیرند و مسجد ها هم نمی توانند به شناخت کافی از همه مردم محله برسند. بنابراین مردم خود به این  فکر افتادند که خودشان با تعداد اعضایی که شناخت کاملی از آنها دارند، این صندوق‌ها را راه‌اندازی کنند. جمع‌های خانوادگی، همکاران، اعضای گروه های دوستانه در کنار یکدیگر یک گروه را تشکیل دادند و صندوق‌های خانگی را به وجود آوردند. همانطور که در مقاله قبل به طور مفصل به آن پرداختیم.  این صندوق‌ها بدون ضامن و وثیقه  کار خود را انجام می‌دهند و اعتبار عضویت در این صندوق‌ها به شناخت اعضا از یکدیگر برمی گردد. همچنین که از بین اعضا فردی که شناخت تر  و مورد اعتماد همه اعضا باشد مدیر صندوق خواهد شد . و مدیریت حساب و کتاب ها  نیز به شیوه سنتی انجام خواهد شد. تا اینجا می‌توان کار را تقریبا بدون هیچ مشکلی خاصی پیش برد.

استفاده از روش های  سنتی حسابداری ، بهترین روش حال حاضر است؟

اگر صندوق بتواند چندین سال و بدون مشکل به کار خود ادامه دهد،  مطمئنا نفرات  بیشتری طالب عضویت  در صندوق می شوند. آیا ۲۰۰ عضو یا بیشتر از این رقم را می‌توان به شیوه سنتی مدیریت کرد؟ چقدر خودکار و دفتر لازم است تا به حساب همه افراد رسیدگی شود؟  چه مدت زمان را مدیر صندوق باید وقت بگذارد  تا به  حساب همه اعضا رسیدگی کند ؟ چه فرمولی برای اخذ کارمزد به کار بگیرد تا در کار صندوق مشکلی ایجاد نشود؟ چطور اعضا مطمئن باشند که در نوبت وام دهی انصاف رعایت می شود و در حق کسی اجحاف نمی شود؟ اعضا از کجا بدانند چه مدت دیگر باید اقساط وام خود را بپردازند؟ آیا امکان دریافت وام ضروری وجود دارد؟ چه قدر زمان لازم است تا مدیر صندوق به تک تک اعضا پیامک دیر کرد اقساط ارسال کند؟ هزینه این پیامک ها چگونه تامین  شود؟

اگر می خواهید جواب تمام سوالات بالا و سوالات دیگری که در ذهن شما شکل گرفته را بدهید، در مقاله بعدی همراه ما باشید.

ادامه مطلب
نقش حسابداری در دنیای امروز

نقش حسابداری در دنیای امروز

حسابداری

حسابداری از زمان های بسیار دور یعنی موقعی که انسان به کشاورزی پرداخت و محصول برداشت کرد، اهمیت یافت. همچنین او فهمید باید زبانی فرا گیرد که به او درمحاسبه  مقدار محصولات و چگونگی فروش آن کمک کند. او پول نداشت اما کالای خود را با کالاهای دیگر مبادله می کرد تا بتواند نیازهای خود را برطرف کند. اما بعد از مدتی فهمیدکالایی  که عرضه می‌کند ،در مقابل کالایی که دریافت می کند، ارزش بیشتری دارد و این چنین شد که کشورها شروع به ضرب سکه هایی از جنس طلا و مفرغ کردند، تا مردم برای خرید و فروش کالاهای مورد نیاز خود از آنها استفاده کنند. بعد از گذشت سال‌ها، کار مردم برای خرید و فروش  راحت تر شده بود شروع به فعالیت های تجاری کردند وبه  تجارت میان کشورهای دوست و همسایه پرداختند. در این زمان بود که وسیله‌ای به نام چرتکه اختراع شد .

نقش حسابداری در دنیای امروز

امروزه با پیشرفت سریع تکنولوژی، تجارت‌های بین‌المللی، بانک‌های بزرگ، جابجایی پول های کلان، جابجایی پول در بین کشورهای مختلف، دیگر تنها چرتکه و  ماشین حساب نمی تواند پاسخگوی نیازهای ما باشند. ما می توانیم فقط برای استفاده‌های روزانه و معمولی از ماشین حساب استفاده کنیم. همانطور که می دانیم مشکلات بزرگ راه حل های بزرگ را می‌طلبد.  بنابراین در سراسر جهان نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های به وجود آمدند که کارها و مشکلات مالی ما را نیز به راحتی برطرف می‌کند.

صندوق قرض الحسنه

 این صندوق ها با هدف تسهیل وام گرفتن افراد شکل گرفته اند. همه ما می‌دانیم که وام گرفتن از بانک ها سختی های خاص خود را به همراه دارد.  از جمله داشتن حداقل دو ضامن معتبر و کارمند یا به امانت گذاشتن سند  ملک. ضمن اینکه بهره ی برخی از این وام ها بسیار زیاد است. فرد باید مقدار بیشتری از پولی را که از بانک وام می‌گیرد بازپرداخت کند. بانک‌هایی نیز هستند که وام‌های قرض‌الحسنه اعطا کنند اما مشتری باید حسابی داشته باشد که پول مدام در آن گردش داشته باشد   و یا به مقدار وامی که می خواهد دریافت کند ، در حساب پول ذخیره کند. که برای برخی این امکان میسر نیست.

از کجا بدون شرایط وام بگیریم؟

 در سالهای اخیر بسیاری از اعضای خانواده ها تصمیم به ایجاد صندوق‌های قرض‌الحسنه در میان خود کرده اند  از مزایای این تصمیم می‌توان به شناخت افراد از یکدیگر اشاره کرد. بنابراین نیازی  به ضامن و سند املاک و تضمین برای بازگشت پول نیست. همچنین که این وام‌ها  بهره و سود بسیار ناچیزی برخوردارند (حدود 1 الی 4 درصد) وافراد فقط میزانی که  وام می‌گیرند را باز پرداخت می کنند. بعد از این که فرد اقساط وام های خود را پرداخت و تسویه کرد ، می تواند دوباره در نوبت وام گرفتن، قرار گیرد. پس می توانیم نیاز مالی خود را به راحتی با گرفتن وام از یکی از این صندوق های قرض الحسنه برطرف سازیم.

اگر می خواهید از این صندوق های قرض الحسنه وام بگیرید ، و نیاز به اطلاعات بیشتر دارید، با ما در  مقاله بعدی همراه باشید.

 

ادامه مطلب
سپرده ی بانکی یا مشارکت در صندوق قرض الحسنه

سپرده ی بانکی یا مشارکت در صندوق قرض الحسنه

سلام و درود بر همراهان گرامی!

در این مقاله قصد داریم ی مقایسه سریع و کوچیک داشته باشیم بین ایجاد سپرده بانکی در بانک ها یا بازکردن حساب در صندوق قرض الحسنه محل یا مسجد؟

اگر بخواهیم مزایای صندوق قرض الحسنه را بربشماریم عبارتند از :

- عدم نیاز به ضامن برای دریافت وام

-عدم نیاز به ماندن در نوبت های طولانی

- صمیمیت و اعتماد متقابل بین افراد

-عدم نیاز به امتیاز هایی بانکی

- عدم وجود سود های آنچنانی بانکی

-عدم وجود جریمه های غیر قابل تصور

- عدم وجود دیرکرد های نامشروع و غیر قابل تحمل

و...

موارد بالا فقط برخی از مزایای تشکیل صندوق قرض الحسنه هست و با اعتماد و تعهد چند نفر امکان ایجاد چنین صندوقی موجود می باشد. خب فقط بررسی موارد بالا می تواند مزیت نسبی صندوق را به ما بفهماند و ما به راحتی می تواینم تصمیم بگیریم که پولمان را نزد بانک بپذاریم یا در صندوق محلی بگذاریم.

حال مواردی همچون قرض دادن که خود ثواب معنوی نیز دارد از دیگر مزایای صندوق قرض الحسنه هست.

در کشور ما تعداد زیادی صندوق وجود دارد که در محل، خانواده، مسجد و ... تشکیل شده اند و همگی صرفا جهت رفع مشکل مالی افراد شکل گرفته و برخی از آنها خدمات خیریه نیز ارائه می دهند. امیدواریم کعه این فرهنگ کمک کردن در کشور ما روز به روز بیشتر گردد.

خب در پایان باید به شما توصیه کنیم که برای استفاده صندوق ها می توانید آنها را با نرم افزار صندوق قرض الحسنه کرامت مدیریت کنید فقط کافیست در سایت عضو شده و از امکانات سایت استفاده نمایید.

ادامه مطلب
فرهنگِ ایجاد صندوق قرض الحسنه

فرهنگِ ایجاد صندوق قرض الحسنه

آیا تا به حال برای وام گرفتن گرفتار ضامن شده اید؟

آیا برای گرفتن وام با سودهای نجومی بانک ها مواجه شده اید؟

آیا برای گرفتن وام دچار معطلی و روزمرگی در بانک ها شده اید؟

اینها بخشی از سوالاتی هستند که این روزها گریبان گیر مردمانمان شده است. شاید از خود بپرسید که آیا راهی جز این هم وجود دارد باید بگوییم آری. جواب در فرهنگ قرض الحسنه و صندوق های قرض الحسنه محلی و خانوادگی نهفته است. صندوق هایی که می تواند آینده ی ما را دگرگون کرده و نیاز ما را به وام های کوچک حل نماید.

این فرهنگ بسیار خوب که در فرهنگ ایرانی ما نهفته هست می تواند بخشی از مشکلات روزمره ما را حل کند و ما کمتر مجبور به مراجعه بانک ها خواهیم بود. برای همین منظور می توانیم با جمعی  از اعضای خانواده دور هم جمع شده و صندوق خانوادگی خود را راه بندازیم. صندوق های قرض الحسنه با اعتماد افراد بین هم شکل گرفته و با خرده پول هایی که روی هم افراد می گذارند می تواند مبدا شروع وام دادن و یا قرض دادن به همدیگر را بنیان بگذارد. این کار باعث می شود که در بخشی از مشکلات زندگی درمانده نشویم و جایی که به پول نیاز داریم بتوانیم در اسرع وقت گرهی از مشکلات را بگشاییم.

توصیه ما این است که این نوع صندوق ها را به صورت خانوادگی و محلی بنیان بگذارید و افراد مورد اعتماد را در این صندوق ها جذب نمایید و افرادی که احتمال می رود اقساط خود را پرداخت نکنند را در کار خود نیاورید چرا که باعث لطمه زدن به اعتبار صندوق شما می شوند.

و در نهایت پیشنهاد ما جهت انجام امور حسابداری و مدیریت صندوق شما استفاده از نرم افزار و سامانه صندوق قرض الحسنه کرامت می باشد.

با شما همچنان هستیم.

ادامه مطلب
مدیریت چند صندوق در سامانه کرامت

مدیریت چند صندوق در سامانه کرامت

مدیریت چند صندوق قرض الحسنه در سامانه کرامت

آیا با یک اکانت می توانم چند صندوق قرض الحسنه داشته باشم؟

 با عرض سلام و تبریک ماه مهمانی خداوند، امروز با یک مقاله دیگر در خدمت شما همراهان گرامی هستیم، در خصوص سوال پر تکراری که شما عزیزان از راه‌های ارتباطی با ما در میان گذاشته‌اید. آیا می توانم با یک حساب کاربری چندین صندوق ایجاد و آن ها را مدیریت کنم؟

اگر این سوال شما هم هست، با ما در ادامه همراه باشید .

از آنجا که برخی از مدیران صندوق ، به صندوق‌هایی با اعضای  متفاوت نیاز دارند ، مثلاً تشکیل یک صندوق با اعضای خانواده یا گروه دوستان و یک صندوق با اعضای همکاران یا همسایگان، که همزمان هر دو صندوق را مدیریت کنند. به همین منظور تیم نرم افزار صندوق قرض الحسنه کرامت تدبیر لازم را چاره  اندیشه است. برای انجام این کار کافی است با پشتیبانی نرم افزار صندوق قرض الحسنه کرامت، از یکی طرق زیر تماس حاصل فرمایید و درخواست نسخه حرفه‌ای را نمایید .

تماس : 031_57420687  * 0920272485         

اینستاگرام : Keramatapp

پشتیبانی سایت

پس از آن می‌توان از قسمت تشکیل صندوق،  صندوق قرض الحسنه جدیدی را اضافه و مدیریت و حسابداری آن را نیزدر سامانه کرامت ، به آسانی انجام دهید.  سوال بعدی که ممکن است در ذهن شما نیز شکل گرفته باشد ، این است آیا این مورد شامل هزینه می شود؟ در این باره باید خدمت شما عرض کنیم که  صندوق دوم به صورت نیم بها در سامانه کرامت امکان اضافه شدن و مدیریت را دارد.

 تیم کرامت با صداقت و پشتکار در کنار شما همراهان گرامی است، تا بهترین‌ها را رقم بزند.

ادامه مطلب
نحوه ی اتصال اعضای صندوق ها به سامانه

نحوه ی اتصال اعضای صندوق ها به سامانه

در این مقاله قصد داریم نحوه ی وصل شدن اعضای صندوق ها به نرم افزار صندوق قرض الحسنه کرامت را خدمتتان معرفی نماییم.

خب برای وصل شدن اعضا ابتدا اعضا می بایست توسط مدیر صندوق قرض الحسنه در سیستم تعریف گردد و حتما می بایست شماره موبایل درست و صحیح وارد شود. هنگامی که این عمل توسط مدیر صندوق قرض الحسنه به نحو احسن وارد شده باشد. عضو فقط کافی هست که با وارد کردن موبایل و رمز پیش فرض وارد سامانه شده و اطلاعات مربوط به خود را ببیند.

پس از فشردن دکمه ی ورود ابتدا می بایست موبایل عضو اعتبار سنجی گردد و پس از آن پیامکی که شامل کد فعال سازی می شود باید وارد گردد و پس از آن می بایست رمز تغییر یابد. لذا پس از تغییر رمز عضو وارد سامانه شده و می تواند در نگاه اول اطلاعات مربوط به حساب شخصی خود را ملاحظه نماید و پس از آن می تواند اطلاعات وام های خود، آورده های نقدی ، دفترچه قسط و مواردی که برایش ضروری می باشد را ملاحظه نماید.

این سلسله مقالات ادامه دارد.

با شما هستیم در کنارتان تا بهترین ها را با هم رقم زنیم

ادامه مطلب
مراحل تاسیس صندوق قرض الحسنه

مراحل تاسیس صندوق قرض الحسنه

اگر بخواهیم توضیحی سر راست از مراحل تاسیس صندوق قرض الحسنه بدهیم بدین صورت می باشد که تعدادی از اعضای خانواده، دوستان و یا محل دور هم جمع میشوند و با گذاشتن مبلغی مشخص در ماه اول و پس از آن ماهانه مبلغی کمتر و به صورت منظم صندوق شکل میگیرد. گاها این صندوق ها را اساسنامه ای تهیه میکنند و بر اساس همان اساسنامه جلو می روند. و در همین مسیر فردی که مورد اعتماد سایرین باشد را به عنوان مدیر مشخص می نمایند.

پس از مشخص شدن مدیر و ساز و کار صندوق اصولا نیاز به نرم افزار برای انجام امورات حساب و کتاب و حسابداری صندوق می باشد و و با توجه به ازدیاد نرم افزار های  صندوق قرض الحسنه در بازار می بایست نرم افزاری ساده و در عین حال کاربردی و مورد اعتماد انتخاب گردد.

در این مرحله مدیران محترم می توانند از سامانه صندوق قرض الحسنه کرامت که کار خود را با نرم افزار ویندوزی در سال 1390 شروع کرده است را برای انجام امور حسابداری خود انتخاب نمایید.

سامانه کرامت با قدرت و  دقت و نیز با تمام تلاش تیم های پشتیبانی و فنی خود سعی در ارائه بهترین امکاان و نیز به روز ترین ها را دارد.

پس از انتخاب نرم افزار می بایست صندوق مورد نظر روی نرم افزار یا سامانه تشکیل و اعضا و آورده اعضا ثبت گردیده و پس از آن در صورتی که وام به شخصی داده می شود وام نیز ثبت گردد.

از آنجایی که گاها اعضای صندوق امکان فراموشی اقساط خود را دارند با سامانه و نرم افزار مدیریت اقساط هم برای مدیران و هم برای اعضا ساده تر می گردد.

لذا توصیه ما به شما استفاده از نرم افزار و سامانه صندوق قرض الحسنه کرامت می باشد

با ما همراه باشید.

ادامه مطلب
انواع صندوق های قرض الحسنه موجود در کشور

انواع صندوق های قرض الحسنه موجود در کشور

اگر بخواهیم در بیانی خیلی ساده انواع صندوق ها را برشماریم می توانیم صندوق های قرض الحسنه را به دو دسته قرعه کشی، و صندوق های پس انداز تقسیم نماییم.

صندوق های قرعه کشی از جمع شدن تعداد افراد که با گذاشتن ی پولی مشخص روی هم و سپردن آن به شخصی با قرعه کشی تشکیل میگردد که این نوع از صندوق ها به علت رعایت نشدن عدالت در آنها با مشکل مواجه شده و اکثرا بعد از مدتی از هم فرو می پاشد این مدل را خانم ها بیشتر استفاده می کنند اما در برهه کنونی اقتصادی کشور جوابگوی نیاز مردم نمیباشد.

نوع دوم صندوق های قرض الحسنه که پس انداز می باشند با گذاشتن آورده ماهانه به عنوان سرمایه و گرفتن وام سر و شکل می گیرد این نوع از صندوق ها گاها به صورت فامیلی، محلی، ادارات و سازمان ها، مساجد و... شکل میگیرد.

این نوع صندوق ها با همدلی و همیاری تعدادی از افراد معتمد فامیل یا محل شکل گرفته و در شرایط خوب و همچنین بد اقتصادی به شدت راهگشا بوده و نیاز افراد را برآورده  می سازد.

هرچند که تعدد صندوق های قرض الحسنه در کشور بالا می باشد اما مساله ای که وجود دارد این هست که استاندارد خاصی در این زمینه  نبوده و هر صندوقی طبق اصول خود عمل می کند.

با ما همراه باشید با مقالات جدید

ادامه مطلب
توضیحاتی پیرامون سامانه کرامت

توضیحاتی پیرامون سامانه کرامت

سوالات زیادی پیرامون شکل گیری سامانه مدیریت و حسابداری صندوق قرض الحسنه کرامت گاها پرسیده می شود که بر خود لازم دیدیم برخی از آنها را پاسخ دهیم.

 اولین سوال این است که از کجا شروع شد؟ اولین بار حوالی سال 1390 بود که یکی از صندوق های قرض الحسنه محلی شهرستان گلپایگان درخواست ساخت نرم افزاری برای مدیریت حساب و کتاب صندوقش و ثبت و ضبط آنها و کاهش استفاده از کاغذ و حذف سیستم کاغذی بدلیل اشتباهات و فراموشی هایی که صورت می گرفت را داشت. با آن صندوق بیش از ده ها جلسه برگزار شد و در نهایت نرم افزاری آماده شد و آن صندوق قرض الحسنه از آن زمان  شروع به استفاده کرد.

پس از مدتی ایراداتی از آن سامانه گرفته شد که دیدیم واقعا به حق و گاها بدلیل پیچیدگی طراحی که دارد نمی تواند کار آن صندوق را به خوبی راه بیندازد لذا تیم دیگر برنامه نویسی ما شروع به نوشتن نرم افزار صندوق قرض الحسنه کرامت با ساز و کار جدید و طراحی جدید کرد. که این کار حدود سه ماه زمان برد و پس از این بود که این سامانه از طریق این لینک به بازار عرضه گردید.

ابتدا با توجه به عدم دسترسی اکثر مدیران صندوق ها به اینترنت پر سرعت در آن سال ها برای دانلود کار فروش به سختی انجام می گردید. اما مشتریانی که دسترسی به اینترنت پر سرعت داشتند خرید کردند و در این حین بخش پشتیبانی با دریافت نظرات خریداران و متناسب با کلیه صندوق ها تغییرات را در نرم افزار اعمال و در قالب آپدیت ارائه می کرد.

به مرور حجم مشتریان زیاد گردید و از سراسر کشور بدلیل سادگی و کاربردی این نرم افزار صندوق قرض الحسنه مورد توجه ویژه قرار گرفت و رد کل کشور پخش گردید.

اواسط سال 94 بود که تحت وب کردن سامانه در ذهن طراحان سیستم می چرخید اما از آنجایی که زمان و موقعیت برای این کار مناسب نبود کاری صورت نگرفت تا زمانی که اکثر مشتریان و مدیران صندوق ها به این نتیجه رسیدند که سامانه باید تحت وب شود و دائما پیشنهاد این مورد را به برنامه نویسان می دادند و از آنجایی که برای ما پیشنهاد مدیران از هر چیزی واجب تر بود نهایتا در سال 1399 کار برنامه نویسی سامانه تحت وب نرم افزار صندوق قرض الحسنه کرامت آغاز گردید و تست های لازم انجام پذیرفت. و از 25 آذر ماه به صورت رسمی نسخه آزمایشی روی سرور قرار گرفت.

و در نهایت این سامانه با موفقیت راه اندازی و با استقبال خوب مشتریان قدیم و نیز مشتریان سایز نرم افزار ها روبرو گردید. بلافاصله پس از استقبال مدیران صندوق ها، نظرات آنها جمع آوری و مورد ارزیابی قرار گرفت و آپدیت ها یلازم این بار به صورت روزانه اعمال گردید که به شدت به محبوبیت سامانه کرامت کمک کرد.

در کل داستان کرامت به صورت خلاصه وار چنین بود هرچند که بیش از ده سال تجربه تخصصی در این زمینه در گسترش کار بی تاثیر نبوده است و همچنان در کنار شما هستیم تا بهترین ها را با بهترین ارزش ممکن برایتان بیافرینیم و رقم بزنیم.

با تشکر از توجه شما، با ما همراه باشید.

در محتواهای بعدی توضیحات بیشتری را با شما همراه خواهیم بود.

ادامه مطلب
مجله و وبلاگ » کتاب و ادبیات
سنگفرش های خیابان از طلاست

سنگفرش های خیابان از طلاست

نظر آمریکاییان برجسته درباره کیم وو چونگ  و این کتاب ارزشمند چنین است:

 کیم وو چونگ؛ که مانند کشورکره؛ تجسم واقعی روحیه کارآفرینی است. او در مدتی واقعاً کوتاه با چالش‌های بسیار سهمگینی جنگید تا گروهی صنعتی در کلاس جهانی خلق کند.

 هنری کیسینجر وزیر امور خارجه سابق .

 

در کشور کره کیم وو چونگ مظهر سخت‌کوشی و تلاش است .

کریستوفر فوربز معاون رئیس مجله فوربز .

 

هر جا که بروم همان توصیه های ذکر شده در کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست! را به مردم ارائه می کنم. جان.اس. رید رییس سیتی کورپ.

 

دانشجویان و کارآموزان آزاد در شرکت ها می توانند با مطالعه داستان زندگی و موفقیت کیم ووچونگ و هم چنین میراث گرانبهایش، نکات مفید بسیاری را بیاموزند.

 الکساندر ام. هیگ وزیر امور خارجه سابق و رئیس سابق یونایتد تکنولوژی .

 

این کتاب را بخوانید داستان بزرگترین موفقیتی است که تاکنون خوانده ام، شاهد بودم و تاکید کردم؛ قطعا رییس کیم  می‌تواند چگونگی مشارکت‌های خردمندانه را به شما نشان دهد که نه تنها برای زندگی شغلی مفید هستند بلکه برای جامعه ،کشور و جهان نیز اهمیت دارند.

 رورند رابرت اچ. شولر مدیر کلیساهای جامع مسیحی

شعار کتاب: جاده ای به سمت موفقیت واقعی

کیم وو چونگ موسس و مدیرعامل شرکت دوو

مترجم : مهراب حسنوند

قیمت روی جلد:

ادامه مطلب
ای کاش وقتی 20 ساله بودم می دانستم..

ای کاش وقتی 20 ساله بودم می دانستم..

عنوان کتاب: ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم میدانستم...

 اگر فقط ۵ دلار سرمایه و دو ساعت زمان داشتید، برای کسب درآمد چه می کردید؟ همیشه این تکلیف را برای دانشجویانم در دانشگاه استنفورد در نظر می گیرم. به هرچهارده گروه،یک پاکت حاوی ۵ دلار به عنوان سرمایه پرورش ایده اولیه می دهم و به آن ها می‌گویم که زمان برنامه ریزی آن ها محدود است، آن ها از زمانی که پاکت را باز می کنند فقط دو ساعت زمان دارند تا بیشترین درآمد را کسب کنند. همیشه به آنها توصیه می کنم به دنبال شناسایی فرصت های کارآفرینی باشند، موارد چالش انگیز را انتخاب کنند، از منابع محدود خود به نحو احسن استفاده کنند و در یک کلام خلاق باشند.

 نویسنده: پروفسور تینا سیلیگ

 مترجم: فروزنده دولتیاری

 انتشارات: نیک فرجام

 قیمت روی جلد:  ۸۸,۰۰۰ تومان

شعار کتاب: پشتکار، موفقیت ، اعتماد به نفس

ادامه مطلب
مجله و وبلاگ » هنر و سینما
جاسوس من

جاسوس من

فیلم جاسوس من به نظر برخی بهترین فیلم ژانر کمدی آمریکا می باشد. داستان فیلم از جایی آغاز می شود که که زندگی حرفه ای و شغلی یک مامور سیا به خطر می افتد و او مجبور می شود ماموریت تازه ای را آغاز کند، ماموریتی که محافظت از یک دختر نوجوان است و ماجراهایی که این دو با یکدیگر رقم می زنند و..

تاریخ انتشار: 2020

ساخت کشور: آمریکا

کارگردان: Peter Segal

امتیاز: 6.2 از 10

ستارگان: Parisa Fitz , Chole Coleman , Dave Bautista

ادامه مطلب
فرار از پرتوریا

فرار از پرتوریا

فرار از پرتوریا

این فیلم براساس یک داستان واقعی که روایتگر فرار چند زندانی سیاسی از زندانی در آفریقای جنوبی تحت حاکمیت آپارتاید در سال 1979 میلادی می باشد ساخته شده است.  ژانر این فیلم  هیجان انگیز ، اکشن است که کارگردانی  آن را Francis Annan برعهده گرفته است.  این فیلم محصول مشترک انگلستان و استرالیا است که در سال 2020 اکران شد.

تاریخ انتشار: 2020

کارگردان: Francis Annan

ساخت کشور: انگلستان _ استرالیا

ستارگان:    Daniel Radcliffe , Ian Hart , Daniel Webber

ژانر:  هیجان انگیز

ادامه مطلب
3 بیلبورد خارج از ابینگ

3 بیلبورد خارج از ابینگ

سه بیلبورد خارج ازابینگ

 این فیلم در ژانر درام و معمایی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی و نویسندگی مارتین مک دونا ساخته شده است. داستان این فیلم روایتگر مادری است که فرزند خود را در حادثه ای ناگوار از دست می‌دهد و بعد از ناامید شدن از پیگیری‌های قانونی، تصمیم می گیرد خودش پرونده را به دست بگیرد و ماجرا را دنبال کند اما دردسرهایی نیز به سراغ او می آیند..

کارگردان: Martin Mcdongh

ساخت کشور: آمریکا، انگلستان

ستارگان: Frances Mcdormand , Woody Harrelson , sam Rockwell

ژانر: کمدی، درام، جنایی

ادامه مطلب
کتاب سبز

کتاب سبز

کتاب سبز

این فیلم بر اساس زندگی واقعی یک پیانیست کلاسیک و جاز آمریکایی_ جامائیکایی، دان شرلی به همراه تونی لیپ ،که راننده  و محافظ او بود  را به تصویر می کشد. از طرفی مردم آمریکا توانایی او در نواختن پیانو را ستایش می کنند و از طرفی دیگر شاهد نژادپرستی علیه او  می‌باشیم. تا جایی که او را در خانه شخصی خود دعوت می کنند تا پیانو بنوازد ، اما اجازه ی استفاده از دستشویی خانه را به او نمی دهند و او ناچار مسافت طولانی را تا هتل طی می کند و دوباره باز میگردد تا نمایش خود را اجرا کند. پیتر فری کارگردان،در سال ۲۰۱۸ این  سرگذشت واقعی را بر پرده سینما برده است.

جایزه هیئت ملی بازبینی برای بهترین فیلم

 جایزه اسکار بهترین فیلم

 یکی از ده فیلم برتر سال از سوی انستیتوی فیلم آمریکا

 جایزه اسکار بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی

 جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

  جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم موزیکال یا کمدی

 جایزه انجمن تهیه کنندگان آمریکا برای بهترین فیلم

تاریخ انتشار: 2018

کارگردان: Peter Farrelly

ساخت کشور: آمریکا

ستارگان: Mortensen , Mahershala Ali , Linda cardellini

ژانر: بیوگرافی ، درام ، کمدی

 

 

ادامه مطلب
ماری ملکه اسکاتلند

ماری ملکه اسکاتلند

ماری یکم اسکاتلند در تاریخ ۸ دسامبر ۱۵۴۲  متولد شد و  به علت فوت پدر در ۱۶ سالگی ملکه شد. سپس او را به فرانسه فرستاند تا با فرانسوای دوم ازدواج کند ، اما بعد از یک سال او مرد و ماری به اسکاتلند برگشت،  تا تاج و تخت خود را پس بگیرد. سپس با پسر عموی خود ازدواج کرد و حاصل این ازدواج پسری به اسم جیمز شد.  بعد از کشته شدن همسرش او متهم به قتل وی شد. بنابراین فرزند خود را به ملکه الیزابت انگلستان سپرد تا او را وارث انگلیس و اسکاتلند کند . سرگذشت این شخصیت کاریزماتیک و تاریخی را Josie Rourke در سال ۲۰۱۸ به پرده سینما کشاند.این فیلم در گیشه به فروش بیش از ۳۷ میلیون دلار رسیده  است و نامزد ۱۲ اسکار برنده ۴ جایزه و نامزد ۱۹ جایزه دیگر شده است .

تاریخ انتشار: 2018

ساخت کشور: آمریکا، انگلستان

ستارگان: saoirse Ronan , Margot Robbie

Jack Lowden

ژانر: زندگینامه، درام، تاریخی

ادامه مطلب
مجله و وبلاگ » سبک زندگی
چرا کابوس می بینیم؟

چرا کابوس می بینیم؟

چرا کابوس می بینیم؟

  حتما برایتان پیش آمده است که بعد از روز خسته کننده ای که داشته اید، خود را برای خوابی آرام آماده کرده اید. لباس خواب مناسب می پوشید، دندان‌های خود را مسواک می‌زنید، کارها و برنامه ریزی های فردا را در ذهن خود مرور می‌کنید و به رختخواب می روید و اجازه می دهید جسم و روحتان آرام بگیرد،اما  خواب های بد یا به اصطلاح کابوس میبینید! دیدن کابوس علاوه بر اینکه اجازه نمی دهد شما در خواب احساس آرامش کنید ،هنگامی که از خواب برمی‌خیزید نیز احساس نشاط نمی‌کنید بلکه خستگی دو چندانی را تجربه می‌کنید که اجازه نمی‌دهد در طول روز از انرژی کامل جسمی و روحی برخوردار بشوید. اینکه چرا کابوس میبینیم هم مربوط به روح ما می شود و هم جسممان. فشارهای روانی، استرس، حجم کاری زیاد، افسردگی، پرخوری و بیماری‌های جسمانی مانند تب و لرز و...سبب می شود تا ما خواب آرامی نداشته باشیم. اما علل روحی و روانی بحث وسیع‌تری را در بر می گیرد. فروید در کتاب تعبیر خواب خود می‌نویسد: رویا شاه راهی به سوی کسب آگاهی از فعالیت‌های ناخودآگاه ذهن است. اما به راستی چه چیزی ذهن ما را وادار به ساختن همچنین کابوس‌هایی می کند؟ فروید معتقد بود که ذهن انسان از3 قسمت منطقی و مفهومی به اسم؛ ضمیر خودآگاه ،ضمیر نیمه خودآگاه و ناخودآگاه تشکیل می شود. همچنین او معتقد بود، ما برای ایجاد تغییرات اساسی و تغییراتی که بتوانند در زندگی ما پایداری و ثبات کافی داشته باشد، باید به سراغ شناخت ساختارهای ضمیر ناخودآگاه برویم چرا که این تغییرات باید در فرآیندهای ناخودآگاه ایجاد شود. اگر فرض کنیم ، ذهن ما مانند یک کامپیوتر عمل می کند، پس هزاران پرونده در آن در حال تجزیه و تحلیل است . بنابراین در هر لحظه مغز ما فعالیت می کند تا بتوانیم کارهایمان را به خوبی انجام دهیم و تمرکزمان را به کاری که می‌خواهیم انجام بدهیم، بگذاریم. اما بسیاری از این پرونده‌ها از سال‌های قبل در ذهن ما باز شده اند و هیچگاه هم به آنها رسیدگی نشده است تا ، حل شوند یا بسته شود. این پرونده ها می توانند همان رنج هایی باشند که سالهاست تحمل کرده ایم، دردهایی که در دوران کودکی دچار شده‌ایم، تلاش هایی که با شکست های متعدد روبرو شده‌اند و.. می‌توانند دلایلی بر کابوس دیدن باشد. همه ما می‌دانیم که در کوچه‌پس‌کوچه‌های ذهنمان چه می گذرد، به خوبی می دانیم چه چیزی در مغزمان جولان می‌دهد و آرامش و آسایش را از ما سلب کرده است. مثلاً خانمی فوبیای ارتفاع داشت، شب ها خواب می دید که او را عده ای دزدیده و از برج بلندی می خواهند پایین پرتاب کنند.او می دانست دلیل کابوس هایش چیست اما از رفتن پیش مشاور یا روانشناس خودداری می کرد. تا جایی که کم‌کم علامت های ضعف جسمانی در او پدیدار شد و پزشکان به اوگفتند اگر نتواند به مقدار کافی و مناسب استراحت کند حتماً با مشکلات جدی روبرو خواهد شد.گاهی نیز، مغز ما را فریب می دهد آن چیزی که ما از آن هراس داریم را به صورت نماد درمی‌آورد و تبدیل به کابوس می کند. در این صورت ممکن است خودمان ندانیم که مشکل از کجاست؟ و چرا مدام در خواب هایمان چیز های بی ربطی تکرار می‌شود؟ اینجاست که با مراجعه به یک متخصص ماهر در حوزه روانشناسی می توانیم مشکل مان را به آسانی برطرف کنیم و از شر کابوس های همیشگی رها شویم .

ادامه مطلب
مراقبت از پوست در تابستان

مراقبت از پوست در تابستان

مراقبت از پوست در فصل تابستان

 با شروع فصل گرما نگران پوست خود می شویم چون دچار گرمازدگی، آفتاب‌سوختگی، جوش های پوستی بر اثر تعریق زیاد می شویم. اولین قدم این است که نوع پوست خود را بشناسیم، باید بدانیم که پوست ما چرب، خشک،  ویا معمولی است. بعد از این باید یک ضدآفتاب مناسب پوست مان را تهیه کنیم. در هر بار استفاده از کرم ضد آفتاب باید حداقل یک بند انگشت کرم را روی صورت بمالید و آن را به خوبی روی تمام پوست صورت پخش کنید. همین طور اگر قسمت های دیگری از بدن هست که در معرض تابش مستقیم نور آفتاب قرار می‌گیرد، باید این کار را برای نواحی دیگر نیز رعایت کنید. نکته بعدی مراقبت های پوستی استفاده از ماسک های آبرسان و تقویتی برای پوست می باشد. مثلاً در تابستان می توانیم از ماسک خیار رنده شده همراه با کمی گلاب استفاده کنیم که خیار کار آبرسانی به پوست را انجام می‌دهد و گلاب برای درخشندگی و شفاف شدن صورت مفید می باشد. استفاده از برگ های گیاه آلوورا نیز یکی دیگر از ماسک های آبرسان  برای صورت می باشد. در تابستان نیز مردم به پوشیدن صندل ها روی می‌آورند این نوع پاپوش ها معمولاً رو باز هستند و باعث می‌شوند که پا عرق نکند و موجب گرمتر شدن بدن نشود، اما باید در رابطه استفاده از صندل های تابستانی چند نکته را حتما رعایت کنید:   اکثرصندل هایی که برای بانوان طراحی و تولید می‌شوند، هیچ گونه لژ یا پاشنه ندارند که این، باعث آسیب دیدن ستون فقرات در طول راه رفتن می شود. دومین نکته این است که مردم فکر می‌کنند استفاده ازصندل های تابستانی برابربا نپوشیدن جوراب است! باید بدانید پوشیدن جوراب باعث می شود تا پوست شما در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرد که هم از آفتاب سوختگی  و هم از سرطان پوست جلوگیری می کند.

 

ادامه مطلب
چگونه جذاب باشم؟

چگونه جذاب باشم؟

چگونه جذاب باشم؟

 مطمئنا شما هم کسانی را در زندگی خود ملاقات کرده اید که نحوه رفتار و شخصیت آنها ناخودآگاه همه را به سمت خود جذب می‌کند. وقتی آنها شروع به صحبت می‌کنند ، بقیه به احترامشان سکوت می‌کنند و برای آنها ارزش و احترامی خاص قائل می شوند، هنگام نظر دهی همه به سمت آنان رو می کنند تا ببینند چه می‌گویند و چه نظری دارند. در علم روانشناسی به این دسته از آدم ها شخصیت کاریزماتیک گفته می‌شود اما آیا تا به حال از خود پرسیده اید چه چیز این آدم‌ها را به شخصیت کاریزماتیک تبدیل کرده است؟

 شاید برایتان جالب باشد که بدانید ثانیه‌های نخستین برخورد با افراد، بیشترین تاثیر را روی مخاطب می‌گذارد. پس زمانی که وارد جمعی می شوید، شانه هایتان را عقب دهید و استوار قدم بردارید، نگاهتان را ثابت نگه دارید. چشمانی که مدام در گردش باشند، پیام استرس و ناامنی را به مخاطبین می رساند.

 مورد بعدی این است که همیشه سعی کنید منظم لباس بپوشید و لازم نیست حتما از لباس های مارک دار و گرانقیمت استفاده کنید.  لباس هایی را که دارید خوب و تمیز نگه دارید. لباس هایی که چروک  هستند را اتو بزنید و سعی کنید کمی با هارمونی رنگ ها آشنایی پیدا کنید تا بدانید که چه رنگ هایی در کنار یکدیگر ترکیب زیباتری ایجاد می کنند .

موقع صحبت کردن شمرده و آرام صحبت کنید. شتابزده عمل نکنید. مستقیم به چشمان مخاطب خود نگاه کنید و ارتباط چشمی را تا هنگامی که صحبت می کنید قطع نکنید. شما با این رفتار به او می فهمانید که کلام او برای شما جالب و قابل احترام است. اگر در جمعی از شما سوال شد، بلافاصله جواب ندهید، صبر کنید و جواب خود را بیان کنید. به شنونده  این حس القا می شود که شما بدون فکر حرفی نمیزنید. چشمان خود را باز نگه دارید و خموده نباشید تا تصور بقیه از شما فردی پر انرژی و فعال باشد. اگر از شما سوالی شد که جواب آن را نمی دانستید، با لبخند و به راحتی اذهان کنید که اطلاعاتی در این مورد ندارید. از پافشاری روی سخنان و نظرات خود پرهیز کنید، در غیر اینصورت لجباز و یک دنده به نظر میاید. سعی کنید وقت شناس باشید، در صورت تاخیر حتما عذرخواهی کنید. بر خلاف حرف هایی که میزنید ، عمل نکنید . پس چیزی را بگویید که واقعا آن را قبول دارید و در زندگی خود آن را رعایت می کنید.

ادامه مطلب
دردسرهای تابستان

دردسرهای تابستان

بیماری های تابستان

با شروع فصل گرما و تابستان ، بسیاری از افراد دچار بیماری های خاص این ماه می شوند ،که سعی کردیم در این مقاله به چرایی و چگونگی این موضوع بپردازیم.

 در تابستان چه بیماری هایی در  کمین ما هستند و برای پیشگیری از آنها باید چکار کنیم؟

گرمازدگی

 به دلیل گرمای شدید که هر سال با شروع تابستان به کشورهجوم می آورد اکثر مردم دچارگرمازدگی می‌شوند. علل گرمازدگی عبارت است از؛ مدت زمان زیادی را درمعرض گرمای شدید قرار داشتن، فعالیت‌های جسمانی شدید، و از دست دادن آب بدن، که همراه با تپش قلب و سرگیجه است. با قرار گرفتن در این حالت باید فوراً کمک‌های پزشکی دریافت کرد و گرنه خطر حمله قلبی بالا می رود. برای جلوگیری از این اتفاق سعی کنید تا حد مقدور در روزهای بسیار گرم در خانه بمانید و اگر مجبور شدید برای انجام کارهای ضروری از خانه بیرون بروید،حتما مقداری آب خنک به همراه داشته باشید. از کلاه های آفتابی و عینک آفتابی استفاده کنید در معرض تابش مستقیم نور خورشید نباشید و ترجیحاً از جاهایی که بوسیله درختان و ساختمان ها سایه ایجاد شده است،  عبور کنید. در صورت پیش آمدن گرمازدگی فوراً دمای بدن خود را پایین بیاورید و به مراکز بهداشتی مراجعه کنید .

دومین بیماری شناخته شده که در فصل تابستان بیشتر از بقیه فصول سال رخ می‌دهد بیماری اسهال و استفراغ است، که دلیل آن نیز افزایش شدید فعالیت باکتری ها و ویروس هاست. از جمله دلایلی که این بیماری در این فصل بیشتر است می‌توان به گرمای بیش از حد هوا یا گرمازدگی، مسمومیت غذایی، خوردن میوه و سبزی نشسته و.. اشاره کرد. میکروب یا ویروس از طریق آشامیدنی‌ها و یا غذا می‌تواند وارد دهان شده و عملکرد دستگاه گوارشی ما را مختل کند. اسهال و استفراغ معمولا با دل پیچه تهوع و تب و لرز همراه است. بسیاری از متخصصان معتقدند که بدن ما در این شرایط دمای خود را بالا می‌برد تا عوامل مهاجم و ویروس ها در اثر گرمای شدید از بین بروند. برای پیشگیری از این بیماری مرتب دست های خود را با آب و صابون بشویید از خوردن فست فود و غذاهای که از بهداشت آن ها مطمئن نیستید، پرهیز کنید. میوه ها و سبزی ها را با دقت بشویید و بعد میل کنید . از خوردن میوه های درختانی که از سالم یا سمی بودن آنها مطمئن نیستید، پرهیز کنید. به علت بیماری اسهال استفراغ بدن به شدت دچار کم آبی می شود. بنابراین در طول درمان و بعد از بهبودی از بیماری، آب و مایعات دیگر استفاده کنید، تا بدن به حالت اولیه بازگردد و دچار کم آبی نشود. محصولات غذایی سالم استفاده کنید از آبمیوه های صنعتی که دارای مواد نگهدارنده هستند و نوشابه های کارخانه ای که به واسطه داشتن قند فراوان باعث تشدید اسهال می‌شود خودداری کنید و در پایان اگر بیماری شما سه روز یا بیشتر طول کشید زمان به مراکز بهداشتی و پزشک متخصص مراجعه کنید .

ادامه مطلب
آیا می توانم خودم بچه ام را شیر بدهم؟

آیا می توانم خودم بچه ام را شیر بدهم؟

 

بعد از به دنیا آمدن کودک اولین تماس مادر و نوزاد به واسطه شیر دادن به وجود می‌آید. مادری که 9 ماه نوزاد را در بطن خود پرورش داده و با تحمل تمام سختی ها از نوزاد خود مراقبت کرده تا او را سالم به دنیا بیاورد، بعد از عمل سخت و دردناک زایمان قسمتی از این پروسه را پشت سرمی گذارد. حالا کودک او پا به دنیا گذاشته و او قسمتی از وظیفه مادری اش را با موفقیت پشت سر گذاشته است. اما از سنگینی وظیفه او چیزی کم نشده است. مادر باید اولین ارتباط را با فرزند خود برقرار کنند. رابطه احساسی و آینده رابطه این دو، به اولین تماس فیزیکی بستگی دارد و این چیزی نیست جز شیر دادن به نوزاد. شیر که در بافت سینه مادر در ماه های آخر بارداری جمع شده حالا یک غذای کامل و سالم به شمار می‌رود، که تمام نیازهای کودک را برطرف می کند. مادران نیز از شیر دادن به کودک خود و زندگی بخشی به موجودی که زندگی وابسته به والدین مخصوص مادر دارد لذت می برند. مادر شیره، جان خود را به نوزادش می دهد و  به او زندگی می بخشد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید شیر دادن به نوزاد اعتماد به نفس مادر را افزایش می‌دهد. مادران در روزهای اولیه پس از زایمان از شیر دادن به نوزاد خود بسیار لذت می برند و به این کار مشتاق هستند، اما پس از مدتی با کم شدن شیر، اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهند و احساس می کنند برای نوزاد خود نمی توانند کافی باشد! در این شرایط مادر بر روی رفتار کودک خود حساس می‌شود و ناآرامی کودک را به کافی نبودن شیر خود و گرسنگی نوزاد ربط می دهند. مادران باید به این نکته توجه داشته باشند، که تحت شرایط ثابت، جبران شیر مصرف شده ثابت نیست! شیر مادر بسته به اینکه نوزاد بیشتر یا کمتر شیر بخورد، زیاد یا کم می شود و طبیعی است که هر چقدر کودک بزرگتر می شود اشتهایش نیز بیشتر می‌شود. سینه مادر نیز در اثر تحریک بیشتر به میزان زیادتری شیر ترشح و تولید می کند.

 دلایلی وجود دارد که باعث کاهش شیر مادر می شوند از جمله :

1_ تغییرات هورمونی که پس از زایمان در مادر صورت می گیرد سبب کاهش شیر مادر می شود.

2_ مصرف سیگار .

3_ جراحی سینه به منظور زیبایی یا وجود غده در سینه و سایر بیماری ها صورت می گیرد .

4_کاهش مصرف آب میوه و مایعات .

5_شیوه نادرست شیر دادن .

مادرانی که به استعمال دخانیات اعتیاد دارند، باید آگاه باشند که استعمال دخانیات، مخصوصا سیگار، شیر مادر را بد مزه می کند. با کشیدن سیگارسمی  به نام نیکوتین وارد شیر مادر می شود که مانع گرسنگی نوزاد می شود .

ادامه مطلب
واکسیناسیون کودک

واکسیناسیون کودک

بعد از به دنیا آمدن نوزاد و اطمینان از سلامت جسمانی او توسط پزشکان و سپس پدر و مادر، دومین مسئله ای که در مورد سلامتی کودک پیش می آید،  واکسینه کردن نوزاد است. برخی از این واکسن ها در زمان تولد نوزاد و در بیمارستان به او تزریق می شود که این واکسن ها عبارتند از:

 1. سل
 2. هپاتیت B
 3. قطره خوراکی فلج اطفال

البته واکسن پنج گانه پنتاوالان جایگزین اولین واکسن سه گانه کودکان که در بالا ذکر کردیم شده است. این واکسن شامل ؛ دیفتری ، سیاه سرفه، کزاز،  هپاتیت B،  واکسن هیب که برای پیشگیری از هموفیلوس )آنفولانزای نوع (B می باشد، که در حال حاضر برای کلیه کودکان کشور تزریق می شود. بعد از این واکسن که در بدو تولد به نوزاد تزریق می شود ترتیب واکسن های بعدی به شرح زیر است:

 • در دو ماهگی
 •  در چهار ماهگی
 • در شش ماهگی
 • بین ۱۵ تا ۱۸ ماهگی
 •  بین ۴ تا ۶ سالگی

در رابطه با اهمیت تزریق این واکسن ها باید بگوییم که بدون انجام واکسیناسیون، ۳ درصد کودکانی که به دنیا می آیند، در اثر بیماری سرخک و 2 درصد نیز بر اثر مبتلا به  سیاه‌سرفه جان خود را از دست می‌دهند. 1درصدکودکان در اثر بیماری کزاز فوت می کنند و از هر ۲۰۰ کودک یک نفر در اثر فلج اطفال معلول می شود. واکسیناسیون، کودک را در مقابل چندین بیماری خطرناک محافظت می کند، احتمال سوء تغذیه، معلولیت و مرگ در کودکانی که واکسینه نشده اند بیشتراست. والدین گرامی حتما باید به این موضوع توجه داشته باشند که واکسیناسیون نوزادانشان را کامل نمایند، در غیر اینصورت ممکن است واکسن ها اثر نکند. بعضی از واکسن ها فقط یکبار باید تزریق شود، تعدادی دیگر باید 3 بار، با فاصله زمانی لااقل ۴ هفته بین هر واکسن، تزریق شود. پس از واکسینه شدن، کودک ممکن است گریه کند تب او بالا برود، بدنش کهیر بزند و یا محل تزریق کمی زخمی شود. مانند؛ هر بیماری دیگری به او غذا و مایعات فراوان داده شود مخصوصا تغذیه با شیر مادر کمک کننده است.  اگر مسئله مهم به نظر می رسد و یا بیش از سه روز طول کشیده است، کودک را به یک مرکز بهداشتی ببرید ویا با پزشک خانوادگی مشورت کنید.

ادامه مطلب
نکات بچه داری

نکات بچه داری

با شروع فصل بهار بنابر اقتضای طبیعت،  باد وگرده افشانی گل ها و گیاهان آغاز می‌شود. تمامی موجودات همانطور که با شروع فصل سرما به خواب زمستانی می روند،  با شروع بهار و گرم شدن هوا از خواب زمستانی بیدار می شوند و برای زندگی مجدد تلاش می‌کنند. در کنار تمام این زیبایی ها آغاز فصل بهار برای برخی با دردسر همراه است.

 حساسیت بهاری!

 بسیاری از افراد به خصوص کودکان در این فصل آبریزش بینی، سرفه و علائم مشابه سرماخوردگی را تجربه می‌کنند که در مواردی می تواند شدیدتر و باعث دردسر شود. اکثر  این حساسیت های فصلی بدون درمان قطعی می باشند و تنها با تمام شدن فصل بهار این علائم نیز خود به خود بهبود می‌یابند. اما این حساسیت‌ها در نوزادان باعث نگرانی والدین می شود، چرا که آن ها فکر می‌کنند نوزادشان به بیماری مبتلا شده است. برای همین تصمیم گرفتیم تا در این مقاله چند نکته ضروری و مهم برای والدینی که نوزادان شان دچار این حساسیت ها  می شوند یا می خواهند از بیماری پیشگیری کنند، بیان کنیم و همچنین ذکر این نکته ضروری است که در صورت مشاهده این علائم برای اولین بار و یا طولانی شدن این علائم با یک متخصص اطفال مشورت کنید .

 

 

 

چند دستور ساده برای جلوگیری از آلرژی و حساسیت کودکان .

از هر سه نفر در دنیا یک نفر دارای آلرژی است و این تعداد  نفرات هر روز بیشتر و بیشتر می شود ولی خوشبختانه علم هم به  سرعت پیشرفت می کند.

 1. درحضور کودکان سیگار نکشید .
 2. در خانه ای که نوزاد هست  حیوان مودار مثل سگ و گربه وخرگوش و... نگهداری نکنید .
 3.  هوای اتاق ها ، مخصوصا اتاق خواب را  حتما عوض کنید .
 4. رختخواب های خود را هر چند مدت یکبار هوا دهید .
 5. پارچه و ملافه و رختخواب را از نوعی انتخاب کنید که بشود در ۶۰ درجه حرارت شستشو داد .
 6.  به نوزادان چهار تا شش ماه شیر مادر بدهید .
 7. کودکان خود را از افرادی که دارای آلرژی هستند دور نگه دارید و در صورت مجاورت اجباری حتما به پزشک اطلاع دهید.
ادامه مطلب
مجله و وبلاگ » اتاق خبر