info [at]keramatapp.ir +98 31 574 20687 +98 920 272 4850

انواع صندوق های قرض الحسنه موجود در کشور

انواع صندوق های قرض الحسنه موجود در کشور
تاریخ انتشار : 1400/01/30 11:17
تعداد بازدید : 747

اگر بخواهیم در بیانی خیلی ساده انواع صندوق ها را برشماریم می توانیم صندوق های قرض الحسنه را به دو دسته قرعه کشی، و صندوق های پس انداز تقسیم نماییم.

صندوق های قرعه کشی از جمع شدن تعداد افراد که با گذاشتن ی پولی مشخص روی هم و سپردن آن به شخصی با قرعه کشی تشکیل میگردد که این نوع از صندوق ها به علت رعایت نشدن عدالت در آنها با مشکل مواجه شده و اکثرا بعد از مدتی از هم فرو می پاشد این مدل را خانم ها بیشتر استفاده می کنند اما در برهه کنونی اقتصادی کشور جوابگوی نیاز مردم نمیباشد.

نوع دوم صندوق های قرض الحسنه که پس انداز می باشند با گذاشتن آورده ماهانه به عنوان سرمایه و گرفتن وام سر و شکل می گیرد این نوع از صندوق ها گاها به صورت فامیلی، محلی، ادارات و سازمان ها، مساجد و... شکل میگیرد.

این نوع صندوق ها با همدلی و همیاری تعدادی از افراد معتمد فامیل یا محل شکل گرفته و در شرایط خوب و همچنین بد اقتصادی به شدت راهگشا بوده و نیاز افراد را برآورده  می سازد.

هرچند که تعدد صندوق های قرض الحسنه در کشور بالا می باشد اما مساله ای که وجود دارد این هست که استاندارد خاصی در این زمینه  نبوده و هر صندوقی طبق اصول خود عمل می کند.

با ما همراه باشید با مقالات جدید

کلمات کلیدی : صندوق قرض الحسنه صندوق انواع صندوق قرض الحسنه