info [at]keramatapp.ir +98 31 574 20687 +98 920 272 4850

ازدواج آسان

ازدواج آسان
تاریخ انتشار : 1401/02/02 22:52
تعداد بازدید : 550

ازدواج آسان

 ازدواج آسان چرا؟

 با توجه به جوان شدن جمعیت کشور  باید انتظار ثبت ازدواج ، با آمار بالا را داشته باشیم. اما اتفاقی که در واقعیت می‌افتد درست برعکس انتظار می باشد. در موقعیت اقتصادی کنونی کشور ما، ازدواج برای جوانان سخت‌تر شده است. هزینه‌های سنگین، نداشتن شغل ثابت و امنیت شغلی، دریافت حداقل دستمزد و... باعث شده تا جوانان در مقوله ازدواج دچار یاس شوند.  خوشبختانه در سال‌های اخیر طرحی اجرا شد که با استقبال بسیاری از جوانان و خانواده‌های آن ها روبرو شد این طرح ازدواج آسان نام دارد .

ازدواج آسان همانطور که از نامش بر می آید، ازدواج بین دو جوان است که تصمیم دارند  زندگی خود را ساده و بی آلایش آغاز کنند. این طرح  با حمایت سازمان ها و مراکز دولتی به تصویب رسید و هدف آن حمایت از ازدواج های ساده بود. آنچه در این طرح اجرا می‌شود جشن های نامناسب و بی‌کیفیت نیست بلکه برگذاری مراسمی مختصر و مفید است. از اسراف در پخت و سرو غذا جلوگیری می‌شود، لباس عروس ، ماشین عروس، با کیفیت اما با هزینه های پایین تهیه و تدارک دیده می شوند. همچنین در تهیه جهیزیه عروس کمک های مادی و غیرمادی انجام می‌شود. در سال‌های اخیر تصور می‌شد که این خود جوانان هستند که با سخت گیری مانع تشکیل خانواده و ازدواجشان می شوند ، اما در دوران کرونا خلاف این تصور ذهنی  به اثبات رسید. در دوران کرونا به علت محدودیت های بهداشتی،  سالن های مراسم عروسی تعطیل بودند، بنابراین امکان برگزاری جشن وجود نداشت و این محدودیت تبدیل به فرصت شد تا جوانان بدون انجام مراسم و هزینه‌های هنگفت بابت این مراسمات ،ازدواج و تشکیل خانواده دهند. آمارها نشان می‌دهد که در دوران کرونا آمار ثبت ازدواج در کشور پیشرفت داشته است و این نشان از بلوغ فکری جوانان این دهه دارد.

 برای ازدواج ساده جوانان چه کار می‌توانم بکنم؟

شما عزیزان خیر با قصد و نیت پاکی که دارید  می توانید در این  موقعیت اقتصادی گره از مشکلات جوانان خانواده، همسایه، محله و... باز کنید.  شما می توانید اقدام به بازگشایی صندوق قرض الحسنه کرده و هر ماه مبلغی را به این جوانان وام بدون کارمزد داده  و آنها را روانه خانه بخت کرده و برای خود باقیات صالحات بر جای بگذارید.

پروردگار متعال می فرماید:  مردان بی زن و زنان بی شوهر، بردگان و کنیزان صالح را تزویج کنید. چنانچه آن ها فقیر باشند خداوند از فضل خود غنی و بی‌نیازشان می‌سازد.

 

کلمات کلیدی : ازدواج آسان تشریفات صندوق قرض الحسنه